مقالات

نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی

استفاده از نبولایزر یکی از راه های موثر مصرف دارو می باشد. این دستگاه با تبدیل مایع به بخار نقش مفیدی در درمان ایفا می کند. نبولایزر برای افرادی که از بیماری های تنفسی رنج می برند مناسب ترین گزینه می باشد زیرا اجزای دستگاه تنفسی با دریافت داروها به صورت گاز سریع تر بهبود خواهند یافت. همچنین این دستگاه در مورد کودکانی که به بیماری هایی مانند آسم و یا برونشیت دچار هستند کمک بسیاری می کند.

maqale
دستگاه تنفسی یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد که وظیفه تامین اکسیژن بدن را به عهده دارد. با آسیب دیدن این عضو مشکلات بسیاری در سایر قسمت های بدن ایجاد می گردد. درمان بیماری های تنفسی راحت نبوده و استفاده از روش های نوین کمک شایانی به بهبود بیماران می نماید. یکی از این روش ها استفاده از نبولایزر می باشد. در ادامه طرز کار نبولایزر به طور ساده توضیح داده می شود:
ذرات گاز اکسیژن با عبور از داخل لوله های موجود در این دستگاه به محل تلاقی با لوله مربوط به مایعات (آب و یا دارو) می رسند و با استفاده از خاصیت موئینگی مولکول های مایع را به خود جذب می کنند. در قسمت دیگری از دستگاه این مجموعه مولکول ها به ذرات کوچکتری تبدیل می گردند که جذب آن ها توسط دستگاه تنفسی را آسوده می نماید. سپس به قسمت انتهایی دستگاه که ماسک بیمار بوده می رسند و توسط بیمار استنشاق می گردند. ریز بودن ذرات تنفس شده منجر به جذب سریع دارو می گردد و همچنین به دلیل این که با استفاده از این روش داروی مصرفی نسبت به داروهای خوراکی و یا تزریقی به راحتی توسط عضو آسیب دیده جذب می شود میزان داروی کمتری استفاده می شود.

maqaalehospynebاز جمله نکات بهداشتی استفاده از نبولایزر لزوم استفاده از محفظه دارو و ماسک ضد عفونی شده و منحصر به فرد برای هر بیمار و بعد از هر بار مصرف دارو می باشد.
maqalecomp a neb

گروه پزشکی فدک نبولایزرها را در هر دو نوع خانگی و بیمارستانی تامین نموده و در اختیار شما قرار می دهد که با مراجعه به صفحه نبولایزرها می توانید اطلاعات تکمیلی را مطالعه بفرمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن های   7-66970536 ، 66973629   تماس حاصل نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *