مقالات

نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی

نبولایزر

در این مقاله قصد داریم درباره ی نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی صحبت کنیم ولی قبل از هرچیز بهتر است با این دستگاه آشنا شویم.

استفاده از نبولایزر یکی از راه های موثر مصرف دارو می باشد. این دستگاه با تبدیل مایع به بخار نقش مفیدی در درمان ایفا می کند. نبولایزر برای افرادی که از بیماری های تنفسی رنج می برند مناسب ترین گزینه می باشد. زیرا اجزای دستگاه تنفسی با دریافت داروها به صورت گاز سریع تر بهبود خواهند یافت. همچنین این دستگاه در مورد کودکانی که به بیماری هایی مانند آسم و یا برونشیت دچار هستند کمک بسیاری می کند.

نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی
دستگاه تنفسی یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد که وظیفه تامین اکسیژن بدن را به عهده دارد. با آسیب دیدن این عضو مشکلات بسیاری در سایر قسمت های بدن ایجاد می گردد. درمان بیماری های تنفسی راحت نبوده و استفاده از روش های نوین کمک شایانی به بهبود بیماران می نماید. یکی از این روش ها استفاده از نبولایزر می باشد. در ادامه ضمن آشنا شدن با نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی ، طرز کار نبولایزر به طور ساده توضیح داده می شود.

 

طرز کار دستگاه نبولایزر برای بهبود بیماری های تنفسی

ذرات گاز اکسیژن با عبور از داخل لوله های موجود در این دستگاه به محل تلاقی با لوله مربوط به مایعات (آب و یا دارو) می رسند.

و با استفاده از خاصیت موئینگی مولکول های مایع را به خود جذب می کنند. در قسمت دیگری از دستگاه این مجموعه مولکول ها به ذرات کوچکتری تبدیل می گردند که جذب آن ها توسط دستگاه تنفسی را آسوده می نماید.

سپس به قسمت انتهایی دستگاه که ماسک بیمار بوده می رسند و توسط بیمار استنشاق می گردند. ریز بودن ذرات تنفس شده منجر به جذب سریع دارو می گردد. همچنین به دلیل این که با استفاده از این روش داروی مصرفی نسبت به داروهای خوراکی و یا تزریقی به راحتی توسط عضو آسیب دیده جذب می شود میزان داروی کمتری استفاده می شود. عملکرد دستگاه نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی، از جدیدترین یافته های علم پزشکی و مهندسی پزشکی نشات میگیرد.

نبولایزر و بهبود بیماری های تنفسیاز جمله نکات بهداشتی استفاده از نبولایزر لزوم استفاده از محفظه دارو و ماسک ضد عفونی شده و منحصر به فرد برای هر بیمار و بعد از هر بار مصرف دارو می باشد.
نبولایزر و بیماری های تنفسی

نبولایزرهای گروه پزشکی فدک

در این مقاله با موضوع نبولایزر و کمک به بهبود بیماری های تنفسی بیشتر آشنا شدیم.

گروه پزشکی فدک نبولایزرها را در هر دو نوع خانگی و بیمارستانی تامین نموده و در اختیار شما قرار می دهد که با مراجعه به صفحه نبولایزرها می توانید اطلاعات تکمیلی را مطالعه بفرمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن های   7-66970536 ، 66973629   تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *