مقالات

آن چه باید در رابطه با استفاده از دستگاه بخور دانست

استفاده-از-دستگاه-بخور

همان طور که در مقاله مربوط به بخور سرد اشاره شد، استفاده از دستگاه بخور دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین فواید آن می توان به کمک به حفظ شادابی و طراوت پوست اشاره نمود.

بخور به ضدعفونی نمودن محیط نیز کمک می کند ولی می بایست نکاتی را در هنگام استفاده از دستگاه بخور و در نگهداری درازمدت این وسیله مد نظر داشت تا باعث ایجاد بیماری ها و مشکلات تنفسی نگردد.

در این مقاله سعی داریم مشکلاتی که یک دستگاه بخور ممکن است ایجاد کند و نحوه پیشگیری از آن ها را بیان کنیم تا در راه حفظ سلامتی شما عزیزان قدم برداریم.

استفاده از دستگاه بخور خوب

استفاده از دستگاه بخور برای سلامتی تنفسی

 

دستگاه بخور با تولید بخار و ایجاد رطوبت نقش موثری در بهبود بیماری های ریوی و حفظ رطوبت محیط برای مقابله با آنفلوآنزا، خشکی چشم، خشکی پوست و دستگاه تنفسی دارد ولی این مزیت تا زمانی پا برجاست که استفاده از دستگاه بخور به درستی انجام شود.

به علت وجود همیشگی رطوبت، مخزن این دستگاه محل مناسبی برای تولید قارچ و باکتری های مضر خواهد بود (به خصوص در بخور سرد).

حضور این عوامل در مخزن دستگاه و ایجاد بخور در این محیط باعث پراکنده شدن آن ها در هوای مورد تنفس انسان و ایجاد و تشدید بیماری های ریوی همچون ذات الریه و یا آسم و آلرژی ها می گردد. که استفاده از این دستگاه ها را در تمامی مکان ها اعم از خانه ها، ادارات و بیمارستان پر خطر می گرداند.

دستگاه بخور ارزان

طرز استفاده صحیح از دستگاه بخور

استفاده از دستگاه بخور دارای مزایای بسیاری است و از مزایای آن نمی توان گذشت. پس می بایست با اقدامات پیشگیرانه از ایجاد عوامل بیماری زای یاد شده جلوگیری نمود.

  • یکی از مهم ترین مواردی که می بایست در استفاده از دستگاه بخور مد نظر قرار داد آب مورد استفاده در این دستگاه است. حتما می بایست از آب بدون املاح یا با املاح پایین استفاده نمود. آب بسته بندی شده و یا فیلتر شده و حتی جوشیده شده بهترین مورد برای استفاده در این دستگاه است. در صورتی که از چنین آبی استفاده می کنید می بایست آب مخزن را در دوره های سه روزه تعویض کنید. ولی در صورتی که از آب لوله کشی و بدون هیچ فیلتری استفاده می کنید. به علت وجود املاح فراوان و احتمال بیشتر تجمع میکرواورگانیزم ها می بایست آب را هر روز عوض نمایید. در صورتی که برای مدتی قصد استفاده از این دستگاه را ندارید (بیش از سه روز) حتما آب داخل آن را تخلیه و مخزن آن را کاملا خشک کنید.
  • این دستگاه ها معمولا دارای فیلتری هستند که هر دو ماه به طور معمول می بایست تعویض گردند. در ارتباط با زمان تعویض این فیلترها بهتر است از راهنمای دستگاه استفاده شود.
  • برای تمیز کردن این دستگاه بهتر است از آب استفاده شود در این مورد نیز بهتر است به راهنمای دستگاه مراجعه شود، در صورتی که نیاز به استفاده از شوینده قوی تری بود هرگز از شوینده های شیمیایی استفاده نشود، شوینده های الکلی گزینه مناسب تری هستند.
  • فضای اطراف بخور نباید خیس و یا با رطوبت بیش از 50 درصد باشد. این امر باعث آسیب دیدن دستگاه می گردد.

سخن آخر

گروه پزشکی فدک گلچینی از بهترین دستگاههای بخور را به شما عرضه می کند. برای مشاهده مدلهای مختلف دستگاه بخور روی صفحه بخور کلیک کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت با شماره تلفنهای   7-66970536 ، 66973629   تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *